Договор с ЖЭКом, ДА или НЕТ?

ЖЭК предложил заключить с ним договор. Вот что я на это ответил (может кому пригодится, тем более, что договор был представлен в типовой форме))



Директору КП “РЕО-7”

Святошинського району м. Києва

Кісілю К.Ф.

03164, м. Київ, вул. Підлісна, 3

мешканців буд. № 12

по вул. Прилужній м. Києва

 

Щодо укладення договору

від 10.03.11 № 31/809

Шановний Костянтину Федоровичу!

31 березня 2011 нами як споживачами отримано через двірника проекти договорів “Про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”. Дякуємо за намір укласти цей договір та підтримуємо його. Але після уважного вивчення цього проекту договору у нас виникла низка запитань і зауважень.

Вважаємо, що саме у такому вигляді договір підписувати не можна через те, що він по своїй суті не може забезпечити рівноправні відносини за п. 1 цього договору. Просимо надати нам роз’яснення по приведеним нижче питанням.

Незрозуміло, чому договір укладається колективним підприємством “Дирекція з утримання та обслуговування житлового фонду Святошинського району м . Києва” в особі начальника філії ЄРРЦ № 809, хоча у розділі “Адреса і підписи сторін” виконавцем виступає директор обслуговуючої організації КП РЕО (номер не вказаний?) Кісіль К.Ф.?

Не зазначено ким видана довіреність, на підставі якої діє начальник філії ЄРРЦ № 809, а також її номер і дата.

До пункту 2. Не надана копія затвердженого рішення конкретного органу місцевого самоврядування про перелік, періодичність та строки надання послуг, розмір тарифу для щомісячної оплати, його структуру та методику його розрахунку.

Згідно із ст. 26 п. 1 Закону України від 24.06.04 № 1875-ІV “Про житлово-комунальні послуги” істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг. Це все повинно бути невід’ємною частиною договору.

До пункту 3. Як формується тариф щомісячної плати за надані послуги, враховуючи заяву Голови Київської міської державної адміністрації Попова про індивідуальність тарифу для кожного конкретного будинку?

До пункту 4. Деякі мешканці мають статус “Ветеран військової служби”. Які пільги воні мають за цим договором? Тим більше, що за п. 13.6 договору виконавець зобов’язаний своєчасно ознайомлювати споживача з нормативно-правовими актами у сфері житлово-комунальних послуг. До речі, це стосується і інших пунктів договору.

До пункту 7. Не вказані банківські реквізити єдиного розрахункового центру або виконавця, найменування банківської установи.

До пункту 8. Треба вказати розмір пені і за яким Законом.

До пункту 9. Треба чітко розписати (і залучити як додаток до договору), що мається на увазі під значенням “не в повному обсязі надання послуг”, що таке “відхилення кількісних і якісних показників від нормативних”, де прописані ці нормативи.

До пункту 10.1. Назвіть, будь ласка, яким нормативно-правовим актом визначається належна якість послуг.

До пункту 10.2. Надайте інформацію про строки усунення виявлених недоліків у наданні послуг і яким нормативно-правовим актом це визначено.

До пункту 10.3. Надайте інформацію про те, що таке “зниження їх якості”, “надання не в повному обсязі”, на яку величину зменшується розмір плати. Яким законодавством це визначено?

До пункту 10.4. Як вираховуються збитки, заподіяні майну споживача та приміщенню, як визначається шкода, заподіяна життю чи здоров’ю споживача.

До пункту 10.6. Надайте для ознайомлення цей Порядок, установлений Кабінетом Міністрів України.

До пункту 10.7. Вкажіть, про яке законодавство йде мова, як вираховується зменшення розміру плати та здійснюється отримання компенсації.

До пункту 11.3. Прошу ознайомити нас з санітарно-гігієнічними і протипожежними правилами, яких ми зобов’язані дотримуватись.

До пункту 11.4. Про які вимоги нормативно-правових актів йде мова?

До пункту 11.5. Хто встановлює розмір пені? Чи передбачено це законодавством України та яким?

До пункту 11.6. Поясніть, які нежитлові приміщення у житловому будинку споживач зобов’язаний ремонтувати за рахунок власних коштів. Яким законодавством це передбачено?

До пункту 11.8. Про яке законодавство йде мова? Назвіть конкретні нормативно-правові акти житлового та містобудівного законодавства та їх вимоги.

До пункту 11.9. У які строки, що за обладнання і нежитлові приміщення ми повинні готовити до експлуатації в осінньо-зимовий період? Як проводити цю підготовку?

До пункту 12.1. Надайте для ознайомлення перелік всіх правил, що зазначені у цьому пункті, та якими нормативно-правовими актами вони затверджені.

До пункту 12.2. Який Закон передбачає несанкціонований доступ до квартири? Вкажіть конкретні пункти цього Закону.

До пункту 12.3. Дивись пункти 8 і 11.5.

До пункту 12.4. Яким документом визначається вартість зазначених робіт?

До пункту 15.2. Зниження на яку величину кількісних і якісних показників послуг спричиняє за собою зменшення розміру плати? І на яку величину зменшується цей розмір плати?

До пункту 15.3. Яким законодавством встановлюються строки проведення аварійно-відбудовних робіт, розмір компенсації? До чиєї компетенції входить визначення перевищення цих строків і якими документами це обумовлено?

Наприклад, ліфт у домі не працює більше доби. На яку компенсацію конкретний споживач може розраховувати? Або, вивезення побутових відходів здійснюється нерегулярно – у даному випадку на яку компенсацію можемо розраховувати та в які строки вона буде виплачена споживачу?

До пунктів 16, 17. Абсурд! Виконавець: хочу перераховую платежі, хочу відмовляю… Сам себе режисер.

До пункту 21. Треба зазначити, через невиконання яких конкретно умов (і хто це визначає) може бути розірваний достроково цей договір? А також це одностороннє розірвання договору чи погоджене двома сторонами?

У договорі не прописана норма, яку анонсовано Київською міською державною адміністрацією щодо зменшення розміру оплати послуг на відповідний відсоток у разі своєчасної оплати цих послуг. Скажіть, як на практиці це буде здійснюватись?

Також не зазначені довідкові відомості (телефони виконавця та його служб).

Хочемо також нагадати, що згідно із ст. 29 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” процедура погодження умов договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Просимо надати нам пояснення по всім вищезазначеним питанням (пунктам договору) у письмовому вигляді згідно з законами України “Про звернення громадян” та “Про інформацію” на адресу: 03179, м. Київ, вул. Прилужна, 12, кв. 31, Лєбєдєву Андрію Вікторовичу.

З повагою мешканці будинку № 12



Создан 12 апр 2011